+48 42 617 21 54

Lekcje z emocjami

„Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?” Naszą przygodę z projektem rozpoczęliśmy od zajęć nt. „Jak dbać o poczucie własnej wartości?”

Na początku było nam trudno określić, czym jest poczucie własnej wartości, ale z niewielką pomocą wychowawczyni stworzyliśmy własną definicję. Mam poczucie własnej wartości, czyli: – wiem, że coś umiem; – wiem, że dam radę; – potrafię powiedzieć: „przepraszam”; – wiem, że jestem potrzebna/-y; – wiem, że jestem ważna/-y.

Postanowiliśmy budować poczucie własnej wartości poprzez wypisanie naszych mocnych stron i sukcesów. Tak powstała ŚCIANA SUKCESÓW. Pani odczytywała sukcesy i mocne strony każdego z nas, a my uczciliśmy je oklaskami, okrzykiem: „Hura!” oraz kciukiem podniesionym w górę. Byliśmy naprawdę z siebie dumni!

Później przyszła kolej na ŚCIANĘ PŁACZU, czyli nasze porażki i słabe strony. Na szczęście okazało się, że nie ma ich zbyt dużo. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że możemy z nich wyciągnąć wnioski na przyszłość i zamienić je w ten sposób na sukcesy.

Z niecierpliwością czekamy na następne takie lekcje!