+48 42 617 21 54

Paweł Szyjkowski

Graduation:

Ukończył AWF we Wrocławiu, kierunek nauczycielski. Doświadczenie pedagogiczne zdobywał, pracując w szkołach podstawowych, gimnazjach, liceach, technikach i szkołach zawodowych. Od 1995 roku na stałe związał się z Gimnazjum i Liceum OO. Bernardynów w Łodzi, ucząc wychowania fizycznego oraz edukacji dla bezpieczeństwa.

Posiada kurs kwalifikacyjny do przedmiotu przygotowanie do życia w rodzinie oraz ukończył kurs instruktorski z piłki siatkowej. Jego pasją jest praca z młodzieżą. Krzewi kulturę fizyczną, wychowuje do rekreacji, zachęca do poznawania kraju, proponuje  różne formy aktywności. Poprzez tę działalność stara się wpoić młodzieży zasady dobrego zachowania, odpowiedzialności, współdziałania w grupie.

Od ośmiu lat organizuje piętnastodniowe obozy rowerowe dla uczniów naszej szkoły. Do tej pory odbyły się wyjazdy do Kudowy Zdroju, Karpacza, dwukrotnie do Krynicy Zdroju, Świnoujścia z wypadem na Bornholm, Augustowa, Iwonicza Zdroju i inne.
Współpracuje z klubami sportowymi: Społem – strzelectwo, AZS-em – tenis ziemny. Propaguje w szkole pływanie – organizuje stałe zajęcia na basenie przy ul. Styrskiej. Od kilku lat prowadzi zajęcia piłki siatkowej dla nauczycieli, rodziców i sympatyków naszej szkoły.