+48 42 617 21 54

Rekrutacja 2024/2025

Od 12 lutego br. rozpoczynamy rekrutację do naszych szkół na rok szkolny 2024/2025!

Kontakt:
Marlena Bączak
email: rekrutacja.bernardyni@gmail.com
telefon: 509 061 482

Informacje będą udzielane w godzinach 9.00 – 15.00

Wybierz szkołę, którą się interesujesz:

Bernardyńska Szkoła Podstawowa w Łodzi

Bernardyńskie Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

Publiczna Szkoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi w Wiączyniu Dolnym

Już od 12 lutego 2024 r. rozpoczniemy nabór uczniów do szkół prowadzonych przez OO. Bernardynów. Są to szkoły podstawowe zlokalizowane w Łodzi oraz w Wiączyniu Dolnym na terenie gminy Nowosolna,
a także liceum ogólnokształcące w Łodzi.

Dla kandydatów do naszych szkół przygotowaliśmy szereg działań, aby mieli okazję dokonać wyboru miejsca edukacji w sposób przemyślany i świadomy. W szkolnych murach uczniowie spędzają wiele godzin, dlatego chcemy, aby czuli się w niej jak w drugim domu.

Dla najmłodszych dzieci kandydatów do 1. klasy szkoły podstawowej organizujemy bezpłatne warsztaty. W Bernardyńskiej Szkole Podstawowej odbywają się one 1x w miesiącu od października do maja jako „Akademia Przedszkolaka”. Do Publicznej Szkoły Podstawowej OO. Bernardynów w Wiączyniu Dolnym zapraszamy w lutym i marcu na spotkania pod nazwą „Przystań w Wiączyniu”. To okazja, aby spędzić z nauczycielami i dyrekcją kilka godzin – rodzice mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną i porozmawiać z kadrą pedagogiczną, a dzieci wezmą udział w zajęciach ruchowych i kreatywnych w przestrzeni szkolnej, z którą mogą się w ten sposób oswajać.

Dla młodzieży dokonującej wyboru szkoły ponadpodstawowej od 3 lat proponujemy dedykowane spacery z nauczycielem po Bernardyńskim Liceum Ogólnokształcącym. Ta forma spersonalizowanego spotkania, na które kandydat przychodzi w towarzystwie rodzica lub w grupie 2-3 znajomych powoduje, że zamiast masowych dni otwartych, pojawia się czas, aby zadać pytania dotyczące konkretnie zamiłowań absolwenta szkoły podstawowej. Poziom anonimowości jest mniejszy, więc podczas spotkania można zadać pytania nauczycielowi na tematy, które powodują największą ciekawość. Czasem chodzi o przedmioty i liczbę godzin, innym razem o wydarzenia szkolne, zasady panujące w szkole, a także o narzędzia stosowane pod kątem ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Cieszy nas niezmiernie, że podczas tych spotkań często dowiadujemy się, że nasi przyszli uczniowie biorą udział w rekrutacji do naszych szkół ze względu na polecenie od znajomych czy członków swojej rodziny. Nierzadko mamy także sytuację, że naszymi uczniami stają się dzieci absolwentów. To świadczy o dużym zaufaniu i docenieniu atmosfery panującej w naszych szkołach.

Zachęcamy do kontaktu osoby zainteresowane wzięciem udziału w procesie rekrutacyjnym.