Obchody jubileuszu Archidiecezji Łódzkiej – konkursy

Konkursy są organizowane przez Akcję Katolicką Archidiecezji Łódzkiej we współpracy naszymi szkołami oraz Zespołem Państwowych Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi.

Konkurs plastyczny:

Czekamy na prace plastyczne podejmujące poniższe tematy:

1. Pejzaż architektoniczny: dowolny zabytek sakralny z terenu Archidiecezji Łódzkiej.
  2. Scena historyczna:
    a. dowolna scena z życia i działalności biskupa – księdza Prałata Wincentego Tymienieckiego,
    b. wizyta papieża Jana Pawła II w Łodzi,
    c. ilustracja doniosłego wydarzenia z życiorysu wybranego świętego, błogosławionego
    lub męczennika związanego z Archidiecezją Łódzką.
  3. Aspekty działalności duszpasterskiej, charytatywnej, ekumenicznej
    w Archidiecezji Łódzkiej.

Konkurs jest konkursem jednoetapowym.
Termin przesłania przez szkoły/uczestników prac konkursowych do 15.11.2021 r.
Zakończenie Konkursu, podanie wyników i wręczenia nagród 7.12.2021 r. miejsce – Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi ul. Św. Stanisława Kostki 14.

Konkurs literacki:

Czekamy na prace literackie podejmujące poniższe tematy;

1. Powstanie i dzieje Archidiecezji Łódzkiej.
  2. Działalność duszpasterska i charytatywno-dobroczynna pierwszego biskupa ks. prałata
    Wincentego Tymienieckiego, ordynariusza łódzkiego w latach 1921-1934.
  3. Postać papieża świętego Jana Pawła II – wizyta w Łodzi.
  4. Aspekty działalności duszpasterskiej, charytatywnej, ekumenicznej w Archidiecezji Łódzkiej.
  5. Najważniejsze zabytki sakralne w Archidiecezji.
  6. Śladami świętych, błogosławionych Sług Bożych i męczenników związanych z Archidiecezją
    Łódzką.

Konkurs jest konkursem jednoetapowym.

Termin przesłania prac konkursowych przez szkoły / uczestników – do 15.11.2021 r.

Termin ogłoszenia wyników Konkursu przez Komisję Konkursową i podsumowania Konkursu
Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi ul. Stanisława Kostki – 07.12.2021 r.