+48 42 617 21 54

Rankingi

V miejsce naszego liceum
w najnowszym rankingu EWD

W najnowszym zestawieniu przyrostu wiedzy w łódzkich liceach opublikowanym
26 października 2017 r. przez „Dziennik Łódzki” KLO OO. Bernardynów zajęło V miejsce!
Ranking został przygotowany przez ekspertów Ministerstwa Edukacji Narodowej i dotyczy wyników pracy szkoły (tzw. EWD) za lata 2015-2017.
EWD – Edukacyjna Wartość Dodana – to parametr oceniający pracę szkoły. Wylicza się go na podstawie zestawienia wyników uczniów przyjmowanych do klasy pierwszej (wynik egzaminu gimnazjalnego) i wyników osiągniętych przez tych uczniów na egzaminie maturalnym. Wynik EWD dla szkoły jest sumą EWD dla części humanistycznej oraz EWD dla części matematyczno-przyrodniczej. W tych dwóch zakresach szkoły klasyfikowane są do jednej z 4 kategorii:
szkoła sukcesu (o dodatnim wskaźniku EWD) – to placówka przyjmująca uczniów
z wysokimi wynikami egzaminu gimnazjalnego, którzy także na egzaminie maturalnym uzyskują wysoki wynik;
szkoła wspierająca (o dodatnim wskaźniku EWD) – to placówka, w której uczniowie
nie osiągają wysokiego statystycznie wyniku na egzaminie maturalnym, ale znacząco poprawili się względem wyniku uzyskanego na egzaminie gimnazjalnym;
szkoła niewykorzystanych szans (NS; o ujemnym wskaźniku EWD) – to placówka przyjmująca uczniów z dobrymi wynikami egzaminu gimnazjalnego, którzy, posiadając duży potencjał,  nie osiągnęli wystarczająco wysokiego wyniku na maturze;
szkoła wymagająca pomocy (WP; o ujemnym wskaźniku EWD) – to placówka przyjmująca uczniów ze słabymi wynikami egzaminu gimnazjalnego, którym szkoła
nie potrafi pomóc.

Wynik EWD Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego OO. Bernardynów wynosi 4.
Aby dokładniej przejrzeć się wynikom, zachęcamy do zapoznania się z opublikowanym
w „Dziennik Łódzkim” rankingiem.

przeczytaj artykuł

 

 

Czasopismo „Perspektywy” tradycyjnie na początku roku publikuje ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych. Uwzględnia on 500 szkół z całej Polski. Klasyfikacja placówek ustalana jest na podstawie wyników maturalnych oraz przyznawanej określonej ilości punktów za uczniów reprezentujących szkołę w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych.

Szkoły sklasyfikowane na miejscach 1-100 otrzymują znak jakości złotej tarczy, placówki z miejsc 101-300 uzyskują srebrną tarczę, zaś te, które uplasowały się na miejscach 301-500, znak jakości brązowej tarczy.

no images were found

KLO OO. Bernardynów od dwóch lat systematycznie pnie się w rankingu. W roku 2016 nasza szkoła nie była jeszcze uwzględniona w klasyfikacji. W 2017 r. uplasowaliśmy się na 326 miejscu. W najnowszym zestawieniu znaleźliśmy się na 235 pozycji i uzyskaliśmy znak srebrnej tarczy.

W klasyfikacji dla województwa łódzkiego zajęliśmy 21 miejsce. Analiza rankingu jednoznacznie pokazuje tendencję rosnącą i poprawę wyników nauczania – w grupie szkół sklasyfikowanych w naszym województwie na miejscach 1-21 tylko trzy szkoły (łącznie  z naszą) przez ostatnie trzy lata systematycznie poprawiały swoją pozycję. Mamy nadzieję, że za rok zajmiemy jeszcze lepszą lokatę.

 

http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=3725:ranking-liceow-2018-woj-lodzkie&catid=241&Itemid=445&strona=1