+48 42 617 21 54

Projekt etwinning: Turcja, Rumunia, Polska

Ten międzynarodowy projekt online stawia sobie za cel zwrócenie uwagi na problem młodego  pokolenia zanurzonego w rzeczywistość cyfrową.

Uczniowie mają poznawać i omawiać takie pojęcia, jak media społecznościowe, internet, język cyfrowy, cyberbezpieczeństwo i cyberprzemoc, produkt cyfrowy, etyka internetowa.

Zastanawiać się będą, które sposoby i metody należy stosować, aby dotrzeć do właściwych informacji i jak chronić się przed nieuczciwością i zagrożeniami płynącymi z sieci.

Dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności przygotowywania treści i prezentacji za pomocą narzędzi Web 2.0. Będą też dzielić się wiedzą i pomysłami, poznawać i korzystać z różnych narzędzi cyfrowych, oceniać, przewidywać skutki działań.

A to, co wplecione we wszystkie zagadnienia i zadania, to komunikacja w międzynarodowym środowisku oparta na języku angielskim, przełamywanie barier i stereotypów.

W ramach tego projektu przewidziane są spotkania on-line. Mamy za sobą trzy robocze spotkania nauczycieli ze szkół partnerskich. W minioną niedzielę miało miejsce niezwykle ciekawe wydarzenie- spotkanie nie tylko nauczycieli ale też uczniów z tych trzech państw biorących udział w projekcie. Towarzyszyły temu wielkie emocje. Dzieci przedstawiały się w języku angielskim, a potem na czacie dyskutowały na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.

Z naszej szkoły do projektu zgłosiło się kilku uczniów- głównie z klasy szóstej i jedna osoba z klasy trzeciej. Ale grupa etwinningowa jest otwarta i zapraszamy wszystkich chętnych.

no images were found