Z KOMIKSEM PO PAŁACU IZRAELA POZNAŃSKIEGO

Uczniowie klasy 3c oraz klas drugich Gimnazjum i uczeń KLO oo. Bernardynów napisali i narysowali przewodnik – komiks po Pałacu Izraela Poznańskiego. Przewodnik ten adresowany jest szczególnie do dzieci i młodzieży. Jest to pierwsza tego typu pozycja książkowa na rynku łódzkim. Komiks został napisany w czterech wersjach językowych : polskiej, angielskiej, niemieckiej i francuskiej. Autorkami wersji polskiej są trzy uczennice klasy 3c : Maria Dorenda, Juliana Górecka oraz Magdalena Płaczek. Natomiast wszystkie rysunki zostały stworzone przez Matyldę Suską i Magdalenę Płaczek. Tłumaczeniem na języki obce zajęli się uczniowie wyżej wymienionych klas pod czujnym okiem nauczycieli.

Mamy nadzieję, że komiks będzie pomocny przy zwiedzaniu Pałacu Poznańskiego.