+48 42 656 11 24

Sprawozdanie z balu gimnazjalnego

Rok szkolny 2017/18 był dla uczniów klas trzecich gimnazjum bardzo owocny, lecz także
pełen ciężkiej pracy i wysiłków związanych z egzaminami. Dla wielu z nas rok ten był szybki i wyczerpujący, tak więc chwila wytchnienia i dobrej zabawy, jaką zaoferował tegoroczny bal gimnazjalny została przyjęta z wielkim entuzjazmem.
Bal, który odbył się 9 czerwca 2018r. jak każde ważne wydarzenie w Szkołach Bernardyńskich rozpoczął się Mszą Świętą, podczas której o. dyrektor [Juwenalis
Andrzejczak] wygłosił do uczniów kilka ciepłych i pouczających słów.
Bezpośrednio po Mszy wszyscy uczestnicy balu przenieśli się do przepięknie udekorowanej
szkolnej sali gimnastycznej, gdzie odbyć miała się dalsza część uroczystości. Tam, kilkanaście minut później uczniowie oficjalnie podziękowali wszystkim zaproszonym gościom, zaś ojciec Dyrektor osobiście dokonał otwarcia balu. Nie był to jednak koniec jego oficjalnej części, gdyż dopiero teraz nastąpić miały przygotowane przez uczniów występy.
Pierwszym z nich był prowadzony przez wodzireja polonez tańczony przez pary uczniowsko-nauczycielskie, który doskonale sprawdził się zarówno jako podtrzymanie wielowiekowej, polskiej tradycji, jak i zwieńczenie naszej trzyletniej współpracy. Taniec ten okazał się być niezwykłym i dla wielu niespodziewanym wydarzeniem, lecz także dobrą, wspólną zabawą i swoistą rozgrzewką przed dalszymi wydarzeniami.
Później, po krótkiej sesji zdjęciowej na czerwonym dywanie (cała sala nawiązywała bowiem
swoim wystrojem do prestiżowych gal oscarowych) nastąpił drugi, znacznie dłużej
przygotowywany występ – walc wiedeński w wykonaniu specjalnie do niego powołanej
grupy tanecznej. Sam układ łączył w sobie nowoczesne ruchy i brzmienia z motywami
znanymi od wieków tworząc nietuzinkową, lecz bardzo efektowną kompozycję. Nie sposób
nie wspomnieć tu o osobie pani Małgorzaty Dobrzyńskiej, która odpowiada za ową aranżację, a także przygotowanie tańczących, za co należą jej się olbrzymie wyrazy szacunku.
Po pokazie tańca wszyscy uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na znajdujące się przed szkołą trawiaste pole, gdzie wzięli udział w zbiorowej sesji zdjęciowej, po której
powrócili do Sali gimnastycznej by oddać się długo obiecanej, szampańskiej zabawie do
białego rana… a konkretnie do godziny 22.30, kiedy to bal został oficjalnie zamknięty przez o.dyrektora. Dzięki wysiłkom wspaniałych DJ’ów, którzy prócz zarządzania muzyką prowadzili też zabawę, była ona naprawdę wyjątkowa. Zarówno uczniowie, nauczyciele jak i wszyscy inni zaproszeni goście bawili się doskonale, zaś gdy przyszło już do i tak opóźnianego zakończenia, z parkietu padały głośne prośby o „jeszcze jeden, jeszcze dwa”.
Podsumowując, bal gimnazjalny w roku 2018 był niezwykłym, radosnym i przyjemnym
wydarzeniem, które zwieńczyło cały okres gimnazjalne nauki trzecioklasistów. Niechaj jego
wspomnienia przetrwają jak najdłużej i pozostawią w naszej pamięci jedynie dobry, słodki
smak.

Przemysław Blimel IIIa