+48 42 656 11 24

Najnowszy ranking „Perspektyw”

Czasopismo „Perspektywy” tradycyjnie na początku roku publikuje ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych. Uwzględnia on 500 szkół z całej Polski. Klasyfikacja placówek ustalana jest na podstawie wyników maturalnych oraz przyznawanej określonej ilości punktów za uczniów reprezentujących szkołę w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych.

Szkoły sklasyfikowane na miejscach 1-100 otrzymują znak jakości złotej tarczy, placówki z miejsc 101-300 uzyskują srebrną tarczę, zaś te, które uplasowały się na miejscach 301-500, znak jakości brązowej tarczy.

KLO OO. Bernardynów od dwóch lat systematycznie pnie się w rankingu. W roku 2016 nasza szkoła nie była jeszcze uwzględniona w klasyfikacji. W 2017 r. uplasowaliśmy się na 326 miejscu. W najnowszym zestawieniu znaleźliśmy się na 235 pozycji i uzyskaliśmy znak srebrnej tarczy.

W klasyfikacji dla województwa łódzkiego zajęliśmy 21 miejsce. Analiza rankingu jednoznacznie pokazuje tendencję rosnącą i poprawę wyników nauczania – w grupie szkół sklasyfikowanych w naszym województwie na miejscach 1-21 tylko trzy szkoły (łącznie  z naszą) przez ostatnie trzy lata systematycznie poprawiały swoją pozycję. Mamy nadzieję, że za rok zajmiemy jeszcze lepszą lokatę.

przeczytaj w czasopiśmie „Perspektywy”