Jubileusz LXXX-lecia powstania budynku szkół OO. Bernardynów

14 października 2017 roku obchodziliśmy Jubileuszu LXXX-lecia powstania budynku szkół OO. Bernardynów w Łodzi.

Nasi uczniowie po raz kolejny włączeni do przygotowań i organizacji stanęli na wysokości zadania. Uroczystości rozpoczęliśmy mszą św. w kościele OO. Bernardynów pw. św. Elżbiety Węgierskiej. Podczas mszy odbyło się ślubowanie nowych uczniów Szkół Bernardyńskich. Oprawę muzyczną przygotował szkolny zespół oraz uczniowie klas III gimnazjum.

Następnie klasa II A zaprezentowała na sali gimnastycznej przedstawienie pod tytułem „Witajcie pierwszaki”.  W sposób szczególny zadedykowaliśmy je nowym koleżankom i kolegom. Teatr Olaboga serdecznie dziękuję za ciepłe przyjęcie. Po przedstawieniu liczni goście m. in. zwiedzali szkołę i częstując się przysmakami z kawiarenek miło spędzali czas.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz podjęte działania uświetniające to wydarzenie. Wspólnym wysiłkiem zapisaliśmy kolejną piękną kartę historii naszych szkół!