Finał konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

Dnia 8 czerwca 2017 r odbył się finał I edycji konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, w tym roku o Szwajcarii. Do finału dotarły 3 drużyny. Uczniowie mieli za zadanie zorganizować wystawę poświęcona Szwajcarii, skupiając się na wylosowanym zagadnieniu. Jury oceniało wartość merytoryczna ale również przygotowanie językowe uczestników.  Wyłoniono zwycięzców 1. Wystawa poświęcona bankom szwajcarskim  – Wiktor Piłat, Piotr Matusiak, Bartosz Wochna 2. Wystawa poświęcona Alpom i sportom zimowym w Szwajcarii – Juliette Guns, Ewa Kaczmarek, Barbara Mróz  Wystawa poświęcona szwajcarskim noblistom – Jakub Górski, Wojciech Zuterek Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom wiedzy o Szwajcarii oraz znajomości języka niemieckiego.  Zapraszamy w następnym roku szkolnym do udziału w konkursach językowych.