+48 42 656 11 24

Nasze sukcesy

Sukcesy edukacyjne uczniów
Szkół Bernardyńskich w Łodzi
rok szkolny 2018/2019

Uczniowie uczestniczyli na etapie szkolnym prawie we wszystkich organizowanych przez Łódzkiego Kuratora Oświaty konkursach.

Wyróżnienie otrzymali następujący uczniowie:

Joanna Sydor kl. 8a BSP – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego w kategorii szkół podstawowych

Wojciech Zuterek kl. 3b gimnazjum – finalista Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z geografii

 

Osiągnięcia uczniów w innych konkursach:

Damian Lasota kl. 2a BSP – laureat konkursu plastycznego „W bajkowym świecie …”; laureat w konkursie plastycznym „Żaba w gardle” organizowanym przez Instytut Francuski w Krakowie.

Andrzej Bogaczewicz kl. 2a BSP – laureat konkursu plastycznego „W bajkowym świecie …”

Stella Szukalska kl. 2a BSP – 2 miejsce na Festiwalu Piosenki Francuskiej w ramach Festiwalu Frankofonia

Michał Gajewski kl. 2a BSP – wyróżnienie w konkursie „Kangur Matematyczny”

Karol Jaranowski kl. 3b BSP – wyróżnienie w konkursie przyrodniczym „Świetlik”

Teodor Krysiński kl. 3a BSP – wyróżnienie w konkursie przyrodniczym „Świetlik”

Aniela Szewczyk kl. 3a BSP – laureatka konkursu plastycznego „W bajkowym świecie Mikołajka,…”

Jakub Noweta kl. 5a BSP – V miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym EDI z geografii; wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

Karolina Bergman kl.4a BSP – I miejsce w Szkolnej Lidze Ortograficznej w kategorii kl. IV; wyróżnienie w konkursie przyrodniczym „Ekotest”.

Kajetan Krysiński kl. 6a BSP – I miejsce w Szkolnej Lidze Ortograficznej w kategorii kl. V-VI; wyróżnienie w konkursie przyrodniczym „Ekotest”.

Joanna Sydor kl.8a BSP – I miejsce w Lidze Ortograficznej w kategorii kl. VII-VIII;

Aleksandra Ciotucha kl. 8b BSP – 3 miejsce na turnieju gry w bule organizowanym przez XII LO w ramach Festiwalu Frankofonia; 2 miejsce na konkursie Gastronomia Francji w ramach Festiwalu Frankofonia;

Krzysztof Ruciński kl. 7b BSP – finalista w konkursie „ Matematyczne wędrówki po Łodzi”

Michał Zieliński kl. 7b BSP – finalista w konkursie „Matematyczne wędrówki po Łodzi”

Inga Dziubińska kl. 6b BSP – laureatka w konkursie plastycznym „Żaba w gardle” organizowanym przez Instytut Francuski w Krakowie

Alicja Połeć kl. 4a BSP – 1 miejsce na Festiwalu Piosenki Włoskiej

Katarzyna Doniecka kl. 5a BSP – wyróżnienie w konkursie plastycznym „W bajkowym świecie Mikołajka,…”

Hanna Bołdyrew kl. 8b BSP – finalistka konkursu kuratoryjnego z historii sztuki

Kacper Szeliga kl. 8b BSP – wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny

Barbara Kopera kl. 3b gimnazjum – udział w II etapie Konkursu Kuratoryjnym z Języka Francuskiego

Natalia Nędzi kl. 3b gimnazjum – I miejsce na konkursie Gastronomii Francji w ramach Festiwalu Frankofonia

Weronika Dorenda kl. 3c gimnazjum – wyróżnienie w VII Festiwalu Piosenki Włoskiej

Wiktoria Trela kl. 3b gimnazjum – wyróżnienie w VII Festiwalu Piosenki Włoskiej

Małgorzata Grzelak kl.3b gimnazjum – wyróżnienie w VII Festiwalu Piosenki Włoskiej

Zuzanna Marciniak kl. 3b gimnazjum – wyróżnienie w VII Festiwalu Piosenki Włoskiej

Julia Salska kl. 3c gimnazjum – finalistka ogólnopolskiego konkursu SOKRATES” z chemii

Uczniowie KLO także odnieśli znaczące sukcesy, m.in.:

Kinga Świderska (Ia) – reprezentowała szkołę w projekcie Uniwersytetu Medycznego KUMPEL.

 

 

Sukcesy edukacyjne uczniów
Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum OO. Bernardynów w Łodzi
rok szkolny 2016/2017

Witold Gerlicz (4BSP) – 16 miejsce w Multiteście z matematyki; 3 miejsce w konkursie „Spójrz na świat oczami Friedensreicha Hundertwassera”

Wojciech Woźniak (4BSP) – wyróżnienie w konkursie „Spójrz na świat oczami Friedensreicha Hundertwassera”

Inga Dziubińska (4BSP) – finalistka konkursu „Matematyka – lubię to!”

Jędrzej Szewczyk (4BSP) – tytuł Pierwszego Kingstera w konkursie „Matematyczne wyzwania” Kings Polska

Uczniowie zakwalifikowani do etapu rejonowego przedmiotowych konkursów kuratoryjnych

Kropiwnicki Michał (3c) – j. polski, j. francuski, chemia
Blimel Przemysław (2a)- j. polski, plastyka
Bedyniak Zuzanna (2a)- j. angielski, geografia, plastyka
Guns Juliette (2a) – j. niemiecki, geografia; laureatka rejonowego konkursu organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.
Pachnicka Zuzanna (3c) – j. francuski
Sydor Jagoda (3a) – historia, plastyka
Głowacki Bartosz (3a) – chemia
Roszewski Adam (3c) – chemia, biologia, geografia;  finalista konkursu „Matematyka moja pasja”
Gerlicz Wiktoria (2a) – geografia
Górecka Julianna (3c) – geografia
Górski Jakub (2a) – geografia
Owczarski Antoni (3c) – geografia, wos
Sej Helena (3c) – geografia
Tomecki Wojciech (3c) – geografia
Marchwiak Weronika (3b) – plastyka

 

Julita Bartosiak (III LO) – I miejsce w konkursie „Zostań tłumaczem literatury”

Serdecznie gratulujemy

 

Sukcesy edukacyjne uczniów
Gimnazjum i Liceum OO. Bernardynów w Łodzi
rok szkolny 2013/2014

 

GIMNAZJUM

Carola Jarkiewicz (kl. 2b) – tytuł laureata w Kuratoryjnym Konkursie Wiedzy o Sztuce (sekcja muzyki)

Gabriela Karasiewicz (kl. 3c) i Nela Hejduk (kl. 2b) – tytuły laureatek w Kuratoryjnym Konkursie Wiedzy o Sztuce (sekcja plastyki)

Bartosz Pałuba (kl. 3c) – tytuł laureata w Kuratoryjnym Konkursie z Języka Francuskiego, tytuł finalisty w Kuratoryjnym Konkursie z Matematyki, I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Chemicznej OLIMPUS, II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, wyróżnienie w Konkursie Chemicznym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Akademii Ciekawej Chemii Wydziału Chemii UŁ, II miejsce w konkursie „Fascynująca Fizyka”

Tim Guns (kl. 2b) – tytuł finalisty w Kuratoryjnym Konkursie z Języka Niemieckiego

Weronika Klimowicz (kl. 3c) – I miejsce w Ogólnopolskim konkursie dla gimnazjalistów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów „Młodzież pisze eseje – literatura i film w USA”

Michał Kopałka (kl. 3a) – I miejsce w Konkursie „Arsenał Pamięci”

Aleksandra Sobczak (kl. 3a) – I miejsce w szkolnym Konkursie Wiedzy o Oskarze Kolbergu

Jakub Kordialik (kl. 3a) – II miejsce w szkolnym Konkursie Wiedzy o Oskarze Kolbergu

Daria Kluba (kl. 3a) – III miejsce w szkolnym Konkursie Wiedzy o Oskarze Kolbergu

Natalia Piestrzyńska (kl. 3c) – I miejsce w Konkursie „Barwy Francji”

Wiktoria Sulerzycka (kl. 3c) – III miejsce w Konkursie „Barwy Francji”, finalistka francuskiego Konkursu Gastronomicznego

Martyna Kosińska (kl. 3c) – finalistka Konkursu Piosenki Francuskiej, 8 miejsce w konkursie języka angielskiego „Spelling Bee”

Andrzej Łyźniak (kl. 3c) – 8 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego OLIMPUS

Aleksander Bieliński (kl. 3c) – 8 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Chemicznej OLIMPUS

Ignacy Zieliński, Szymon Trzmielak (kl. 3c) – 11 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Chemicznej OLIMPUS

Jakub Wróbel (kl. 3a) – wyróżnienie za udział w konkursie „Fascynująca Fizyka”

Wiktor Daszyński (kl. 3a) – wyróżnienie za udział w konkursie „Fascynująca Fizyka”

Łukasz Fiuk (kl. 2b) – wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim Konkursie Rękodzieła Artystycznego „Igiełka” – Zamość 2014

Alicja Makowska (kl. 3b) – wystąpienie i publikacja naukowa podczas XVIII sesji naukowej fizyki organizowanej przez ŁCDNiKP

 

LICEUM OO. BERNARDYNÓW

Krzysztof Hałas (kl. II LO) – II miejsce podczas Festiwalu Piosenki Francuskiej, II miejsce w konkursie krasomówczym „Radość spod Kapelusza”

Filomena Jaworska, Maria Hadam, Adrian Piechucki, Piotr Goncerz, Wiktor Goncerz, Damian Mesor, Wiktoria Kwapisz, Mateusz Kubiak (kl. II LO) – II miejsce podczas Festiwalu Małych Form Filmowych za film „Sen Izraela Poznańskiego”

 

 

Sukcesy sportowe uczniów
Gimnazjum i Liceum OO. Bernardynów w Łodzi
rok szkolny 2013/2014

 

GIMNAZJUM

Alicja Makowska (kl. 3b) – Mistrzostwo Polski w Strzelectwie wraz z ustanowieniem podwójnego Rekordu Polski (KPN 30 oraz KSP 3×10)

Karolina Zielińska (kl. 2b) – czołowe miejsca podczas licznych zawodów o randze wojewódzkiej w strzelectwie

Robert Kacprowicz (kl. 3a) – powołanie do reprezentacji Polski w rugby

Bartosz Pałuba (kl. 3c) – IV miejsce w Biegu Olimpijczyków

Ignacy Zieliński (kl. 3c), Bartosz Pałuba (kl. 3c), Artur Słodkiewicz (kl. 3b), Wojciech Kobylański (kl. 3b) – IX miejsce w wojewódzkim finale w biegach tzw. Sztafety szwedzkiej

Reprezentacja gimnazjum w piłce siatkowej dziewcząt: Daria Kluba, Aleksandra Masour, Aleksandra Sobczak, Alicja Wejdner, Martyna Kosińska, Natalia Piestrzyńska, Natalia Stefańska, Katarzyna Barczyńska, Julia Sulikowska

Reprezentacja gimnazjum w piłce nożnej chłopców: Artur Słodkiewicz, Kacper Grabara, Daniel Krawczyński, Piotr Grymm, Ignacy Zieliński, Igor Urbaniak, Wojciech Kobylański