Wolontariat na Starym Cmentarzu

W tym roku 23 uczniów ze szkoły podstawowej zgłosiło się do udziału w sobotnim wolontariacie u w ramach ” XXIV Kwesty na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ulicy Ogrodowej w Łodzi”, zorganizowanym Przez Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem.

Uczniowie pod opieką p. Anny Barczyńskiej, p. M. Pawlak i p. E. Świderskiej porządkowali nagrobki i alejki w wyznaczonym przez organizatorów sektorze ze szczególnym uwzględnieniem pomników rodziny Bidermannów (nasze szkoły mają patronat nad tymi pomnikami). W akcji porządkowania Starego Cmentarza nasze szkoły biorą udział od 8 lat.

Oprócz tego, już w piątek trzecie klasy gimnazjum zwiedziły cmentarz oraz rozpoczęły porządkowanie terenu przed 1 listopada.