Europejski Dzień Języków

26 września świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji w szkole działo się dużo ciekawych rzeczy. Dla klas 1-3 przygotowana została degustacja potraw z różnych krajów europejskich. Klasy 4-7 brały aktywny udział w śpiewaniu „Panie Janie” w różnych językach, natomiast klasy gimnazjalne przygotowały dla nas występy wokalne, prezentując wybrane przez siebie utwory. Największe uznanie publiczności zdobył Kuba Klimkiewicz z klasy 2a który zaśpiewał  piosenkę po rosyjsku pod tytułem „Kalinka”. Po części artystycznej nasi uczniowie mogli poczęstować się przygotowanych pysznymi potrawami. Ponadto, już od rana uczniowie mogli wziąć udział w quizach językowych, wykazując się wiedzą na temat kultur i języków krajów europejskich. Ten dzień obfitował w atrakcje i wszyscy świetnie się bawili.