Events

Druga klasa wybrała się na wycieczkę do Lasu Łagiewnickiego. Uczniowie dowiedzieli się co to są warstwy lasu, jakie zwierzęta i rośliny w nich występują, odróżniali drzewa od krzewów, słuchali śpiewu ptaków, widzieli ślady dzików, chrząszcze, małe żabki i wiewiórki. Wycieczka była bardzo udana!

Register

Pierwszoklasiści z BSP odwiedzili bibliotekę „Słówka”, która znajduje się w pobliżu naszej szkoły. Uczestniczyliśmy w oryginalnych podchodach, podczas których odkrywaliśmy różne biblioteczne działy. I jak to w podchodach bywa, rozwiązywaliśmy zagadki i wykonywaliśmy różne zadania. Były to nasze pierwsze zajęcia biblioteczne i już czekamy na następne!

Register

Druga klasa BSP odwiedziła Muzeum Komunikacji Miejskiej w Łodzi. Uczniowie oglądali modele najstarszych autobusów i tramwajów, które jeździły kiedyś w naszym mieście, mieli możliwość skasowania biletów w 120- letnim kasowniku, poznania pracy konduktora. Dowiedzieli  się również,  co i w jaki sposób napędza …tramwaje.

Register

Jenga na angielskim, czemu nie? Na każdym klocku pytanie w języku angielskim, na które trzeba odpowiedzieć. Oczywiście w języku angielskim 🙂